^

 • 1 Zapraszamy ,,,
  Tu znajdziecie książki najnowsze, polecane na forach internetowych. Nasi czytelnicy nie tylko mają dostęp do nowości wydawniczych, ale przede wszystkim czytają te nowości.
 • 2 Gorąca herbatka i dobra książka
  to najlepsze nie tylko na długie zimowe wieczory. Życzymy wszystkim miłośnikom czytania, aby nigdy nie zabrakło im ciekawych książek.
 • 3 Narcyza Żmichowska
  "Jedni piszą daleko piękniej niż żyć umieją, inni znów żyją daleko piękniej, niżby to najsławniejszy autor opisać potrafił"
 • 4 Czytając...
  pomyśl o przyjemnych rzeczach, cieple, smaku miodu, kwiatach...
 • 5 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
  obchodzony jest 23 kwietnia. Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej . Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.
CDI

Biblioteka w ZSET


Centrum Dydaktyczno-Informacyjne

w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze


    W tym roku hasłem przewodnim dla ochodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych było "WYOBRAŹ SOBIE... ale aktualny jest też poprzedni plakat "Bibliuoteki w szkole" "Kto czyta, ten żyje podwójnie" 


Z tej okazji odwiedziły naszą bibliotekę przedszkolaki - nasi sąsiedzi z Przedszkola naprzeciwko ZSET. Tu się działo. Zuza, Kinga, Zusia, Ola i Julka przygotowały moc atrakcji związanych z biblioteką: Były wierszyki J.Tuwima i J.Brzechwy, poszukiwania książeczek dla dzieci, grzybobranie, śpiewanie piosenek. A największym osiągnięciem maluchów (3 -4 lata) były piekne zakładki do książek,które zrobiły samodzielnie.

Copyrigcht © 2022 PK